- Home
- Damrak Amsterdam Gin 70 cl
Damrak Amsterdam Gin 70 cl
Damrak Amsterdam Gin 70 cl
Alcoholpercentage | 41.8% |
---|
Klik hier voor meer over Gin.
bezorging mogelijk vanaf 6 flessen (in de mix)
Over damrak amsterdam gin
Als je een fan bent van gin, dan heb je waarschijnlijk wel eens gehoord van Damrak Amsterdam Gin. Maar wat is het precies? Damrak Amsterdam Gin is een Nederlandse gin die al bestaat sinds de 18e eeuw. Het is gemaakt met een mix van jeneverbes, koriander en anijs, waardoor het een unieke smaak heeft waar veel gin liefhebbers van genieten. Als je op zoek bent naar een gin die anders is dan de rest, dan is Damrak Amsterdam Gin zeker het proberen waard.
Geschiedenis van Damrak Gin
De Damrak Amsterdam Gin komt oorspronkelijk uit de Nederlandse stad Amsterdam. Het is een gin met jeneverbessmaak die voor het eerst werd gedistilleerd in het begin van de 18e eeuw. De naam "Damrak" komt van het Nederlandse woord voor de hoofdgracht in Amsterdam, die oorspronkelijk de Damraak heette.
De Damrak Amsterdam Gin wordt gemaakt met een mengsel van plantaardige ingrediënten, waaronder jeneverbes, koriander en citrusschillen. Het wordt meestal gedistilleerd in een pot still en heeft een alcoholpercentage van ongeveer 40%.
De populariteit van jenever steeg in Nederland in de 19e eeuw en er ontstonden veel verschillende merken. In 1875 opende Bols een distilleerderij in Amsterdam en begon verschillende smaken gin te produceren, waaronder de Damrak Amsterdam Gin.
In de 20e eeuw daalde de populariteit van gin enigszins, maar de laatste jaren is hij weer populair geworden. De Damrak Amsterdam Gin wordt nog steeds door Bols geproduceerd en geëxporteerd naar vele landen over de hele wereld.

Hoe Damrak Gin wordt gemaakt
Bij Damrak Gin geloven ze dat de beste gin wordt gemaakt met de beste ingrediënten en een heleboel liefde. Daarom werkt het team van gepassioneerde distilleerders onvermoeibaar aan het creëren van een zachte, evenwichtige spirit waar iedereen van kan genieten.
Om onze gin te maken, beginnen we met een basis van hoogwaardige graanalcohol. Daarna voegen we een mengsel van plantaardige ingrediënten toe, waaronder jeneverbessen, korianderzaadjes, sinaasappelschil en gemberwortel. Dit mengsel wordt vervolgens gedistilleerd in een traditionele koperen ketel om alle heerlijke smaken eruit te halen.
Zodra we tevreden zijn met het smaakprofiel, wordt Damrak Gin versneden met gezuiverd water om de perfecte balans te bereiken. Ten slotte wordt het met de hand gebotteld en verzegeld met een kurk om de versheid te behouden.
De smaken van Damrak Gin
Als het gaat om het smaakprofiel van Damrak gin, zijn er een paar belangrijke componenten die helpen om de unieke smaak te creëren. Ten eerste gebruikt Damrak een combinatie van jeneverbessen en korianderzaad als belangrijkste botanische stoffen. Dit geeft de gin een licht citrusachtige smaak met een vleugje kruiden. Daarnaast voegt Damrak sinaasappel- en citroenschil toe aan de mix, wat de smaak afrondt en een beetje zoetigheid geeft. Tot slot gebruikt Damrak een kleine hoeveelheid anijs in zijn recept, die een vleugje zoethout aan de gin toevoegt.
De smaken van Damrak gin zijn vrij complex, maar komen toch harmonieus samen. De jeneverbes- en citrussmaken vormen een mooie basis voor de andere botanische ingrediënten. Als je op zoek bent naar een heerlijke gin met veel smaak, dan is Damrak zeker het proberen waard!

Conclusie
Damrak Amsterdam Gin is een Nederlandse gin die al bestaat sinds begin 1800. Het is gemaakt met jeneverbessen, koriander en sinaasappelschil. Damrak Amsterdam Gin is een veelzijdige gin die kan worden gebruikt in een verscheidenheid van cocktails. Het is ook een geweldige gin om alleen te drinken. Als je op zoek bent naar een heerlijke Nederlandse gin, kijk dan niet verder dan Damrak Amsterdam Gin.
Merk | Damrak Amsterdam |
---|

Altijd de beste deals bij Dirck3
Altijd op de hoogte van onze goedkoopste dranken?
Schrijf je in voor de nieuwsbrief en ontvang altijd als eerste de folder direct in je inbox. Daarnaast maak je iedere maand kans op een Dirck3 kadokaart t.w.v. €25!
