Jack Daniels Whiskey

Jack Daniels, het synoniem voor de Amerikaanse cultuur

Jack Daniels, weinig merken zijn zó synoniem geworden met de Verenigde Staten en de Amerikaanse cultuur als deze whiskey. Er zijn ook maar weinig whisky merken wereldwijd zo groot geworden – in 2017 werden er maar liefst 12.9 miljoen cases verkocht! Met een breed assortiment Jack Daniel’s kun je bij Dirck3 altijd je favoriete Jack voor de laagste prijs bestellen!

13 producten

Filters
  • Positie
  • Aanbieding
  • Productnaam
  • Merk
  • Meest bekeken
  • prijs
  • Nieuw
Aanbieding
  1. +tinnen blik
    Jack Daniel's Old No. 7 in tinnen verpakking 70 cl

    Alleen

    online

  2. 21% korting!
    Jack Daniel's Apple 70 cl

    Alleen

    online

    NORMAAL Regular Price 27.95 Special Price 21.99 Prijsster
  3. 21% korting!
    Jack Daniel's Blackberry 70 cl

    Alleen

    online

    NORMAAL Regular Price 27.95 Special Price 21.99 Prijsster
  4. 36.99
  5. + glas!
    Jack Daniel's Honey met origineel glas 70 cl

    Alleen

    online

    ELDERS Regular Price 29.99 28.99
  6. Jack Daniel's Fire 70 cl

    Alleen

    online

    ELDERS Regular Price 28.99 27.95
  7. max. 3 per klant
    Jack Daniel's Whiskey 150 cl

    Alleen

    online

    ELDERS Regular Price 59.99 Special Price 49.99 Prijsster
    Tijdelijk uitverkocht
  8. Alleen in winkel verkrijgbaar
  9. + glas!
    Jack Daniel's Old No. 7 met origineel glas 70 cl

    Alleen

    online

    Tijdelijk uitverkocht
  10. ELDERS Regular Price 2.99 2.89
    Alleen in winkel verkrijgbaar
24
  • 24
  • 48
  • 96
  • 192
per pagina

Jack Daniel’s whiskey kopen bij Dirck3 

Wat hebben een vierkante fles, een zwart etiket en een geheim dat al ruim anderhalve eeuw niemand weet te ontrafelen met elkaar gemeen? Juist: Jack Daniel’s. Zelfs het verhaal achter de naam Old No. 7 blijft een mysterie. Waarom Jack voor dat nummer koos, heeft hij zelf nooit verteld. Wat wél vaststaat, is dat deze Amerikaanse whiskey uit Lynchburg, Tennessee, sinds 1866 zijn plek heeft veroverd in bars, drankkasten en cocktailglazen over de hele wereld. Bij Dirck3 bestel je Jack Daniel’s whiskey eenvoudig online, of je nu gaat voor de klassieker, de zachte Gentleman Jack of de zoete Tennessee Honey. 

Van Lynchburg naar de rest van de wereld 

Het verhaal begint niet in een glanzende distilleerderij, maar op een boerderij in de heuvels van Tennessee. Daar leerde de jonge Jasper Newton Daniel, kortweg Jack, het stoken van Nathan “Nearest” Green, de man die later de eerste 'master distiller' van het merk werd. In 1866 liet Jack zijn distilleerderij in Lynchburg officieel registreren. De grote doorbraak kwam in 1904, toen Old No. 7 op de wereldtentoonstelling in St. Louis een gouden medaille won als beste whiskey. 

Sindsdien is Jack Daniel’s over de hele wereld bekend, behalve misschien in de kroegen van Lynchburg zelf. Moore County, waar de distilleerderij staat, is namelijk nog altijd een dry county. Juist in de plaats waar Jack vandaan komt, kun je dus nergens een glas bestellen. 

Bourbon? Zeg dat maar niet hardop in Lynchburg 

Op het eerste gezicht lijkt Jack Daniel’s sprekend op een bourbon whiskey. Amerikaans, voor het grootste deel van maïs gemaakt en gerijpt in nieuwe, uitgebrande eikenhouten vaten: het klopt allemaal. Toch noemt het merk zichzelf trots Tennessee whiskey, en dat heeft alles te maken met één extra stap. 

Vóórdat de whiskey het vat in gaat, druppelt hij langzaam door ruim drie meter houtskool van suikeresdoorn. Dit heet het Lincoln County Process, of in Lynchburg simpelweg charcoal mellowing. Dagenlang sijpelt het jonge distillaat erdoorheen, en onderweg verliest het zijn scherpste randjes. Sinds 2013 staat deze methode zelfs in de wet van Tennessee. 

Van bronwater tot amberkleurige whiskey 

Elke fles begint bij de Cave Spring Hollow, een bron in een kalksteengrot pal naast de distilleerderij. Het water is van nature ijzervrij, en dat is geen bijzaak: ijzer geeft whiskey een metalige bijsmaak. 

Daarna volgt het recept dat al generaties niet verandert: 

  • 80% maïs voor zoetheid 
  • 12% gemoute gerst om zetmeel om te zetten in suikers 
  • 8% rogge voor een kruidig randje 

Jack Daniel’s werkt met de sour mash-methode. Een deel van de vorige vergisting gaat mee in de volgende batch, zodat elke fles hetzelfde karakter houdt. Na distillatie in koperen ketels en de beroemde houtskoolfiltratie gaat de whiskey de vaten in. De hete zomers en koude winters van Tennessee laten het hout werken: de whiskey trekt erin en eruit, en neemt zo zijn amberkleur en tonen van vanille, karamel en geroosterd eiken mee. Een leeftijd vind je niet op het etiket. De whiskey is klaar wanneer de proevers dat zeggen, niet de kalender. 

Welke Jack past bij jou? 

Jack Daniel’s is meer dan alleen die ene bekende fles. Alle varianten delen dezelfde basis: Tennessee whiskey die door houtskool van suikeresdoorn is gefilterd en rijpt in nieuwe eikenhouten vaten. Daarna gaan ze elk hun eigen kant op. De ene is zachter, de andere zoeter of juist frisser. Zo vind je altijd een Jack die bij jouw smaak past. 

Jack Daniel’s Old No. 7 – De klassieker en de basis van alles. Je ruikt karamel, vanille en geroosterd eikenhout. In de smaak is hij zoet en vol, met toffee, een kruidig randje van de rogge en een vleugje banaan. De afdronk is warm en rond, met een lichte rooktoets.  

Gentleman Jack – De zachtste van de familie. Hij gaat na de rijping nog een tweede keer door de houtskool, en dat proef je. De geur is mild, met vanille en licht fruit. In de mond is hij soepel, met tonen van honing, toffee en zacht eikenhout, en de afdronk is kort en zonder scherpe randjes. 

Tennessee Honey – Jack Daniel’s met honinglikeur, en daarmee officieel een likeur. De honing ruik en proef je meteen, met daaronder de tonen van karamel en het hout van de whiskey. Zoet en zacht, met een milde afdronk. 

Tennessee Apple – Ook een likeur op basis van Jack, maar dan met groene appel. De geur is fris en sappig. In de smaak komt de licht zure appel voorop, met op de achtergrond zachte tonen van vanille en eikenhout. Een frisse, korte afdronk. 

Hoe drink je Jack? 

Wil je proeven wat houtskool en eikenhout met deze whiskey doen? Schenk hem dan puur of met één ijsblokje. Zin in iets frissers? Jack & Coke is de klassieker die nooit uit de mode raakt. Durf je wat verder te gaan, probeer dan eens een Lynchburg Lemonade: Jack Daniel’s, triple sec en citroensap, aangevuld met citroenlimonade. En in een whisky sour komt Old No. 7 helemaal tot zijn recht. Ons recept staat voor je klaar. 

Bestel je Jack Daniel’s online bij Dirck3 

Voor jezelf, voor op tafel bij de barbecue of als cadeau voor die vriend die bij elke borrel om “een Jack” vraagt: met Jack Daniel’s zit je altijd goed. Bekijk het complete Jack Daniel’s assortiment bij Dirck3 en bestel jouw fles vandaag nog online. 

Nog niet uitgeproefd? Ontdek ook onze andere whisky soorten: 

Of neem een kijkje in ons volledige aanbod sterke drank. 

Extra online acties!